adidas eqt support 9317 turbo red available now adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 turbo red releases tomorrow adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support 9317 adidas eqt support 9317 whiteturbo red adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 core black adidas eqt support black pack releasing soon adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 1 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 9317 white mountaineering adidas nmd r2 adidas eqt support 9317 turbo red release reminder adidas eqt support 9317 adidas eqt support 9317 turbo red adidas originals eqt support 9317 first look adidas eqt support 9317 core black release info adidas eqt support 9317 gets release date

Statystyka

Odsłon artykułów:
1372638
adidas yeezy 650 boost adidas yeezy boost 650 adidas yeezy 650 boost colorways adidas yeezy 650 350 2 0 boost yeezy boost 650 adidas yeezy boost 650 supreme x nike air uptempo release info adidas yeezy boost 650 v1 sample detailed look adidas yeezy boost 650 v1 sample adidas yeezy boost 650 v1 sample adidas yeezy boost 650 v1 adidas yeezy 650 boost adidas yeezy boost 650 adidas yeezy 650 boost colorways adidas yeezy 650 350 2 0 boost yeezy boost 650 adidas yeezy boost 650 supreme x nike air uptempo release info adidas yeezy boost 650 v1 sample detailed look adidas yeezy boost 650 v1 sample

„Listy dla Ziemi”

 IMG 20190506 115017

   Gmina Rudna już po raz kolejny przystępuje do kampanii ekologicznej  „Listy dla Ziemi” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Akcja „Listy dla Ziemi” organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska z dofinansowaniem: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i we Wrocławiu. 

    W ślad poprzednich lat i nasza Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudnej, jako jedna       z placówek oświatowych w gminie kontynuuje kilkuletnią tradycję przystępując  do programu również w bieżącym roku szkolnym.

 

    Włączając się w Ogólnopolską akcję organizowaną przez Fundację Ekologiczną Arka, polegającą na pisaniu listów dla Ziemi”  w naszej szkole odbyły się następujące działania poprzedzające pisanie listów:

1. Rozwieszono na terenie szkolnym plakaty informujące o pisaniu listów dla Ziemi.

2. Przeprowadzono w klasach  pogadanki z uczniami na temat wpływu czystego powietrza dla zdrowia. 

3. W pierwszym dniu wiosny zorganizowano przemarsz ulicami Rudnej z transparentami i okrzykami informującymi o szkodliwości spalania śmieci w piecach domowych oraz szkodliwości wypalania wczesną  wiosną traw i konieczności dbania o naszą planetę a w szczególności o zwierzęta.

4. Przeprowadzono Szkolny Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy dla klas IV –VI.

5. W klasach VI przeprowadzono cykl zajęć warsztatowych propagujących oszczędzanie energii elektrycznej i używania odnawialnych źródeł energii.

6.W klasach IV przeprowadzono zajęcia warsztatowe na temat ochrony naszych zmysłów i współdziałania z przyrodą.

 7. Zorganizowanie wystawy plakatów powstałych w trakcie lekcji warsztatowych z edukacji ekologicznej.

8. Wykonano  gazetki klasowe nt., „Co można spalać w piecach domowych - Czego nie wolno spalać w piecach domowych”.

9. W odpowiedzi na zaproszenie Rady Sołeckiej propagowaliśmy wśród uczniów ideę ochrony naszego środowiska i udział w wiosennej akcji wspólnego sprzątania naszych miejscowości.

10. Przeprowadzono akcje pomocowe mające na celu wirtualne adopcje zwierząt we współpracy z WWF Polska i Greenpace oraz adopcji drzewa.

11.  Zorganizowano rozciągnięte w czasie szkolne świętowanie Dnia Ziemi, podczas którego odbyły się następujące zajęcia:

·         Zajęcia w klasach wg scenariuszy  zaproponowanych przez Fundację Arka

·         Pokaz prezentacji i filmów na temat szkodliwości spalania śmieci w piecach domowych

·         Pokaz prezentacji i filmów na temat skutków wypalania traw

·         Pisanie listów dla Ziemi

·         Sprzątanie wyznaczonych terenów  wokół szkoły i  na terenie wsi

·         Posadzenie drzewek na terenie szkolnym

·         Sadzenie kwiatów cebulowych w naszym przyszkolnym ogródku

·         Plewienie rabatek szkolnych

                Tegoroczny udział w redagowaniu listów w obronie naszego naturalnego środowiska pod hasłem „Listy dla Ziemi” możemy uznać za udany. Co roku akcja ma swoje główne przesłanie,  które wynika z bieżących potrzeb społecznych i ekologicznych w Polsce. Tematem przewodnim tegoroczna edycji jest przeciwdziałanie niskiej emisji oraz dbanie o klimat. Uczniowie klas IV i VI bardzo zaangażowali się w ten projekt. Uczniowie klas IV i VI na lekcjach języka polskiego rozmawiali o znaczeniu pisania listów, ich rodzajach i formie oraz pod nadzorem nauczyciela pisały listy. Na lekcjach przyrody uczyli się o szeroko pojętym recyklingu, na czym on polega. Poprzez wykorzystanie tablicy multimedialnej uczniowie zapoznali się ze stroną www.listydlaziemi.pl oraz http://odpady.lubin.pl/edukacja/filmy-edukacyjne, co pomogło w zaznajomieniu się z tematem akcji   i hasłem tegorocznych „Listów dla Ziemi” oraz pod nadzorem nauczyciela pisały listy.  W tej edycji łącznie udało nam się napisać ponad 100 listów. W listach tych młodzi ludzie namawiali rodziców, kolegów, sąsiadów, turystów oraz całą ludzkość do działań proekologicznych. Pojawiły się też inne ciekawe przemyślenia, prośby i postanowienia naszych uczniów. Wszystkie prace przeszły odpowiednie eliminacje. Jedną z nich było sprawdzanie ich przez nauczycielkę języka polskiego panią Iwonę Bentkowską. Następnie wspólnie z panią Alicja Straszewska prowadząca akcję – nauczycielką przyrody wybrały najlepszą pracę, która będzie reprezentowała naszą szkolę w konkursie ogólnopolskim.  Autorką jej jest Aleksandra Tylawska – uczennica klasy VI b. W swoim liście nasza uczennica wystąpiła przede wszystkim w obronie naszej planety przed zanieczyszczeniami powietrza. Mówiła także o konieczności zbierania śmieci i ich segregowania, oraz zaproponowała formy przeciwdziałania tym zjawiskom. Mamy nadzieję, że listy oraz zobowiązania, które złożyli nasi uczniowie pod listami przyniosą korzyść naszej planecie Ziemi. 

                Akcja „Listy dla Ziemi” to piękna akcja o szerokim przesłaniu, jest ona też atrakcyjna z względu na działania jej towarzyszące oraz formę - specjalnie przygotowanej papeterii – papier z recyklingu, na którym uczniowie pisali swe listy. Treść powstałych listów niejednokrotnie zaskakiwała głębokim przemyśleniem tematu, pomysłowością, uczniowie pisali zarówno listy oficjalne i takie spontaniczne, wiersze, czasem empatycznie wczuwali się w rolę Ziemi. Czytając te listy można być dumnym z naszych wychowanków, którym idea działań proekologicznych na pewno nie jest obca.     

Alicja Straszewska

Powiększanie tekstu
Fundacja KGHM
matzoo
zielona flaga.jpg

Online

Odwiedza nas 15 gości oraz 1 użytkownik.
yeezy boost 350 v2 adidas yeezy boost 550 first look at the adidas yeezy boost 550 kanye west reveals new yeezy boost 350 v2 colorway adidas yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy sply boost 350 v2 Yeezy 350 Boost V2 Black Friday Yeezy Boost 350 V2 Beluga Yeezy Boost 350 V2 Black Green adidas yeezy boost 350 v2 black pink our first look at the adidas yeezy boost 350 v2 blink adidas yeezy boost 350 v2 blackpink adidas yeezy boost 350 v2 blackpink first look yeezy boost 350 v2 upcoming releases adidas yeezy boost 350 v2 adidas yeezy boost 350 v2 black peach adidas yeezy boost 350 v2 beluga adidas yeezy boost 350 v2 beluga adidas Yeezy Boost 350 V2 Glow in the Dark sneak peek adidas yeezy boost 350 v2 blackpink

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates php hosting Valid XHTML and CSS.


adidas nmd human race orange tangerine pharrell adidas hu nmd human species black black adidas nmd human race pharrell x adidas nmd human species black coming soon pharrell x adidas nmd human race light blue pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race adidas nmd human race light blue adidas nmd human race light blue pharrell x adidas nmd human race fall 2016 colorways more images pharrell x adidas nmd hu collection drops tomorrow pharrell and adidas explore humanity and celebrate cultural diversity with inaugural hu collection pharrell x adidas nmd hu collection pharrell adidas nmd hu collection pharrell x adidas nmd hu collection drops thursday pharrell x adidas nmd hu collection pharrell adidas nmd hu collection adidas nmd pharrell adidas nmd human race release date pharrell adidas nmd human race early links pharrell adidas nmd yellow black