Aktulaności

Ogłoszenie o naborze na stanowisko referenta

Ogłoszenie o naborze na stanowisko referenta

 

 

20

20

Zakończenie klas III Gimnazjum w Rudnej - Polonez

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">
embed video plugin powered by Union Development

Sajdyk

    Choć ma zaledwie osiem lat – jest już bohaterem. 8-letni Jakub Sajdyk z klasy Ic Szkoły Podstawowej  uratował życie swojej 84 – letniej prababci, która dostała zawału serca. Nie tylko w porę zadzwonił pod numer pogotowia ratunkowego, ale także ściśle stosując się do instrukcji dyspozytora udzielił babci niezbędnej pomocy. Odebrał za to specjalną nagrodę. Napelu z okazji zakończenia roku szkolnego dostał także dyplom oraz nagrodę od dyrektora szkoły.

 

 

" />" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" width="480" height="390">
embed video plugin powered by Union Development

Dostrzec innych

              Projekt UNICEF-u „Dostrzec innych” był realizowany w Szkole podstawowej w Rudnej od 9.12.2010 do 15.02.2011. W ramach działań związanych z projektem uczniowie klas IV –VI uczestniczyli w licznych zajęciach mających na celu zapoznanie się z działalnością organizacji , jaką jest UNICEF . Oglądali filmy edukacyjne poświęcone życiu ludzi    w krajach dotykanych klęskami żywiołowymi i humanitarnymi, utrwalali wiedzę o prawach człowieka i organizacji , która robi tak wiele , by były chronione. Dzieci przygotowały także gazetkę szkolną oraz audycję poświęconą pomocy humanitarnej udzielanej przez UNICEF.

               

Koordynator K.Kornobis Madera

 

CIMG0486_Small

Ogłoszenie

Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej

Życie jest jak pajęczyna, a każda jej nitka składa się z różnych elementów —rzek, oceanów, roślin, zwierząt…

Jeśli zniszczymy jedną nić tej pajęczyny, cała ulegnie zniszczeniu!

Mając na uwadze te  słowa Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej aktywnie realizuje zadania związane z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży dążąc do zrównoważonego rozwoju. Główną ideą tych zadań jest rozbudzenie zainteresowań uczniów  w kierunku ekologicznego działania, kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska, wyrobienie gotowości do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, dostrzeganie zagrożeń wynikających z nadmiernej eksploatacji środowiska, uświadomienie potrzeby ochrony środowiska. Wykonując tak wiele działań ekologicznych postanowiliśmy przystąpić do starań o certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej bądź Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi. 

Przystępując do realizacji wymagań jakie stawiała Kapituła Fundacji Partnerstwo dla Środowiska  przyznająca certyfikaty musieliśmy uczynić  siedem kroków:

1.Powołać komitet lokalny.

2. Przeprowadzić wstępny audyt ekologiczny.

3. Utworzyć kodeks ekologiczny.

4.Opracować program działań.

5.Monitorować oddziaływanie na środowisko za pomocą kalkulatora  ekoszkoły.

6.Przeprowadzać akcje informacyjne i nawiązać współpracę z partnerami zewnętrznymi.

7.Przeprowadzić audyt podsumowujący.

 

W roku szkolnym 2009/2010 przyjęliśmy do realizacji trzy projekty ekologiczne obejmujące wymagane priorytety

1.      Gospodarowanie zasobami-  „Racjonalne gospodarowanie wodą, energią

i odpadami oraz zasobami odnawialnymi i nieodnawialnymi przyrody”- osoby odpowiedzialne za projekt to Alina Zawadka, Jolanta Szewczyk, Elżbieta Jachnik

2.      Bioróżnorodność – „Z ekologią za Pan Brat”- odpowiedzialna za projekt Elżbieta Jachnik

3.      Zdrowy styl życia- „ W zdrowym ciele zdrowy duch” odpowiedzialne za realizację projektu Anna Rogalska , Magdalena Hasior- Garbacz.

W wyniku pomyślnej realizacji wymienionych zadań  nauczyciele Alina Zawadka i Elżbieta Jachnik złożyły  wniosek do Fundacji Partnerstwo dla Środowiska o przyznanie certyfikatu krajowego bądź międzynarodowego. Nasze działania zostały docenione i otrzymaliśmy zaproszenie  na IX Konferencję Szkół dla Ekorozwoju  w Warszawie, która odbyła się a28.05.2010 w Politechnice Warszawskiej. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele  szkół z całej Polski  biorących udział w programie Szkoły dla Ekorozwoju oraz z zagranicy min. Szkoły z Malty i Republiki Burkina Faso w Afryce. Uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Ochrony Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz władz samorządowych. W trakcie trwania konferencji zostały wręczone certyfikaty dla świadomych ekologicznie szkół. Zespół Szkół im. Jana Pawła II otrzymał Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi. Nagrodę odebrała  Elżbieta Jachnik uczestnicząca w konferencji. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla naszej wiejskiej szkoły ponieważ w programie uczestniczy ponad 15000 szkół  z 47 państw Europy , Ameryki Płd, Afryki , Azji i Oceanii. Dołączyliśmy do grona 4500 najlepiej działających ekologicznie szkół wyróżnionych tym certyfikatem w świecie a 170 w Polsce. Myślę, że certyfikat będzie mobilizował nas do jeszcze większego wysiłku w dziedzinie ekologii ponieważ jak wszyscy wiemy  jest to dziedzina nauki, której należy poświęcić szczególnie dużo miejsca. Od tego jak nauczymy nasze dzieci dbać o środowisko będzie zależeć istnienie wielu gatunków roślin i zwierząt.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie Lubin www.pcprlubin.pl

 

Piewsza strona

Podeczniki fdsssss ss

Podeczniki fdsssss sssssss ssssssssssf  ssssssssssssssss

Podeczniki fdsssss sssssss ssssssssssf  ssssssssssssssss

Podeczniki fdsssss sssssss ssssssssssf  ssssssssssssssss

sssss ssssssssssf  ssssssssssssssss