BIP - Aktualności
Opieka i wychowanie
MCI
Rozmaitości
Statystyka
- Odsłon artykułów:
- 3171555
Notice: Undefined variable: showNone in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/index.php on line 67
Szkolny międzyklasowy „Turniej Wiedzy o Pszczołach”
Podobno to Albert Einstein powiedział, że kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie roślin; nie będzie roślin, nie będzie zwierząt…. Pszczoły od 150 milionów lat są integralną częścią naszego ekosystemu, dzięki nim produkowana jest 1/3 żywności, dlatego, tak ważna jest kształtowana od najmłodszych lat świadomość co do roli pszczół w naszym życiu. Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Rudnej pokazali, że wiedzą jak pszczoły chronić i jak im pomagać.
We wtorek 29.maja 2018 odbył się w naszej szkole międzyklasowy „Turniej Wiedzy o Pszczołach”. Jego celem było utrwalenie wiedzy o tych pożytecznych owadach. Impreza stanowiła podsumowanie całorocznego projektu dotyczącego pszczół, który prowadzony był w Szkole Podstawowej w ramach akcji „Miejsca przyjazne pszczołom” realizowanej w Gminie Rudna. Pomysłodawcą i koordynatorem szkolnego projektu była Pani Alina Zawadka.
Uczniowie klas szóstych zmierzyli się w kilku konkurencjach wykazując się dużą wiedzą i ciekawymi umiejętnościami. Oprócz wiadomości na temat życia pszczół i ich roli w ekosystemie, przygotowali także eksperymenty związane z pszczelimi produktami, zaprezentowali plakaty treści ekologicznej, a także pisali „najeżone” trudnościami ortograficznymi „Dyktando o pszczołach”. Rywalizacja była wyrównana i trudno było wyłonić zwycięzców. Jury w osobach Pani Stanisławy Taler, Pani Alicji Straszewskiej i Pani Marty Oleśniewicz pierwsze miejsce przyznało klasie VI b, drugie VI a, trzecie VI c, podkreślając , że zwycięzcami są wszyscy, którzy z takim zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowali się do konkursu i w nim uczestniczyli .Przedstawiciele klas otrzymali dyplomy, nagrody zostaną wręczone na specjalnym apelu pod koniec roku szkolnego w obecności wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą potrafili zastosować w praktyce zdobytą w szkole wiedzę o pszczołach, a także przekazywać ją dalej tak , aby skutecznie chronić i ratować te ginące, najczęściej z powodu ignorancji ludzi, niezwykłe owady.