BIP - Aktualności
Opieka i wychowanie
MCI
Rozmaitości
Statystyka
- Odsłon artykułów:
- 3170863
Notice: Undefined variable: showNone in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/index.php on line 67
Projekt
Skok przez kładkę, czyli jak przejść na drugi brzeg.
„A stepping-stone, how to reach the other bank”
Przedsięwzięcie to jest realizowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POW ER) w IV Osi Priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.
Dzięki zaangażowaniu nauczycielek języka angielskiego (p. Katarzyna Jarosz i p. Natalia Kiec), które samodzielnie zdecydowały się napisać wniosek o dofinansowanie takiego działania, 20 uczniów w marcu 2020 polecą z 7-dniową wizytą do Francji. Gościć będą w szkole St. Michael Private Colege w Bourgoin- Jallieu, w której to nauczycielką była pani Ewelina Bigus – absolwentka Szkoły Podstawowej w Rudnej. Wyjazd do tej szkoły będzie formą re-wizyty, bowiem dwa lata temu to uczniowie z St. Michael Private Colege przyjechali do Rudnej w ramach projektu Europa.
Nauczyciele, którzy zostaną zaangażowani do realizacji działań to: p. Natalia Kiec (język angielski), p. Ewa Grabowska (muzyka), p. Małgorzata Dańczak (historia) i p. Krzysztof Kiedos (informatyka).
Z uzyskanych środków (ponad 110 000 zł) uda się w całości pokryć koszty transportu, pobytu za granicą, udziału w warsztatach i wyjazdach oraz przygotowania do udziału w projekcie.
Główne cele przedsięwzięcia (które obejmować będzie nie tylko sam wyjazd zagraniczny, ale również przygotowanie do mobilności oraz różnego rodzaju spotkania edukacyjne, kulturowe i krajoznawcze) to wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych w tym m.in.: nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabycie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.
Cele te będą realizowane w ściśle określonych zadaniach, z których najważniejszym jest wzajemna nauka tańców narodowych, dlatego nasi uczniowie przygotują swój popisowy taniec – polonez.
Działania objęte projektem, realizowane będą w kilku etapach:
1. Faza przygotowawcza, w której uczniowie będą konfrontować różnice kulturowe, komunikować się za pomocą platformy e-twinning i telekonferencji, zapoznawać partnerów z historią i strojami związanymi z polskimi tańcami narodowymi.
2. Faza realizacji, która obejmuje wyjazd uczniów do partnerskiej szkoły i udział w działaniach takich jak spotkania warsztatowe, wyjazdy edukacyjne, meetingi z lokalnymi grupami tanecznymi itp.
3. Faza podsumowująca, która ma na celu prezentację nabytych umiejętności tanecznych podczas występu galowego oraz w Internecie, lokalnej prasie i telewizji.
Uzyskanie środków na tę inicjatywę pozwoli realizować działania dopełniające proces edukacyjny w Szkole Podstawowej w Rudnej; da dzieciom szansę by otworzyć się na świat, poznać rówieśników z innego kraju, zastosować swoją wiedzę i umiejętności w praktyce i je pogłębiać - co jest bardzo ważnym doświadczeniem w procesie budowania osobowości i postawy obywatelskiej młodego człowieka.
Informacje na temat zasad rekrutacji do udziału w projekcie mobilności ponadnarodowej zostaną w najbliższych miesiącach umieszczone na tablicach informacyjnych oraz stronie internetowej w Szkole Podstawowej.