Notice: Array to string conversion in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/index.php on line 3

Odsłon artykułów:
2878725

Notice: Undefined variable: showNone in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/index.php on line 67

DSCF2613

KS Korner w Zielonej Górze zaprosił do siebie pływaków z całej Polski na Zawody Pływackie Otwarcia Sezonu o Puchar Prezesa KS Korner. W słoneczną niedzielę 27 września 2015 roku na pływalnię do Zielonej Góry przyjechało 126 zawodniczek i 145 zawodników z 17 klubów. Nasi reprezentanci stawili się licznie w sile 12 osób i pod opieką trenera Andrzeja Pakuły dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki i jak najlepsze miejsca. Należy podkreślić, że oprócz „starych”, pojawiło się wiele nowych, obiecujących twarzy. I tak reprezentowali nas: Hartlieb Klaudia, Adamczak Jakub, Guścin Eryk, Woźny Wiktor, Vechirko Paweł, to „starzy”, a nowi to: Kłusek Maria, Gabor Martyna, Kustra Adam, Rosiak Maja, Misiak Szymon, Pakuła Patryk, Paluch Maciej, Woźny Oskar.

Najmłodszy uczestnik niedzielnych zawodów, Patryk Pakuła, rocznik 2008 na 50 metrów stylem dowolnym poprawił swoją życiówkę o ponad 7 sekund, uzyskując czas 56,42 s. a w drugim swoim występie na 50 m. stylem grzbietowym zajął 8 miejsce, rezultatem 57,91 s. w kategorii wiekowej 11 lat i młodsi. Oskar Woźny, rocznik 2006, na 50 m. stylem dowolnym uzyskał rezultat 44,32 s. a na 50 m. grzbietem wynik 52,20 s. dał mu 15 miejsce w kategorii 11 lat i młodsi. Maciek Paluch rocznik 2005, na 50 m. grzbietem zajął 10 miejsce wynikiem 48,91 s. a jego kolega Szymon Misiak na tym samym dystansie był 20-ty.

Marysia Kłusek, rocznik 2002 wygrała w swojej kategorię na dystansie 50 m. dowolnym rezultatem 29,62s. a na 50 m. stylem klasycznym była druga wynikiem 37,40 s. Rezultaty te pozwoliły jej zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę wśród 13-to latek.

Adam Kustra, rocznik 2002 wygrał rywalizację 13 – to latków na dystansach: 50 m. dowolnym, 50 m. motylkiem i 100 m. zmiennym i tym samym został najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej.

Klaudia Hartlieb wygrała w kategorii 14 - 15 lat 50 m. grzbietem i 50 m. motylkiem. W kategorii open zajęła 18 miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę.

Jakub Adamczak na 50 m. stylem klasycznym był drugi (32,09 s.), a na 50 m. motylkiem zajął zdecydowanie pierwsze miejsce znakomitym wynikiem 28,63 s. W kategorii open na najlepszego zawodnika Jakub zajął 11 miejsce.

Eryk Guścin był 4 na 50 m. stylem dowolnym i 5 na 50 m. motylkiem, w kategorii open na najlepszego zawodnika sklasyfikowany został na 27  miejscu.

Wiktor Woźny swoimi startami zdobył 35 miejsce w kategorii open i 26 miejsce w swojej kategorii wiekowej w klasyfikacji na najlepszego zawodnika.

Należy również podkreślić znakomitą postawę naszego najstarszego zawodnika Pawła Vechirko, który na 50 m. grzbietem był drugi a na 100 m. zmiennym zajął 4 miejsce.

Gratuluję wszystkim znakomitych startów. Gratuluję trenerowi, że przygarnia i szkoli rzesze przyszłych mistrzów. Cieszy, że „młodzi” na równi ze „starymi”, dają w basenie z siebie wszystko. Życzę zapału do pracy i coraz lepszych wyników.