Notice: Array to string conversion in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/index.php on line 3
Siódemeczki

Statystyka

Odsłon artykułów:
2894422

Notice: Undefined variable: showNone in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/index.php on line 67

Siódemeczki

 

                Zespół  istnieje od 1985 roku. Z upływem lat nazwa i ilość osób oraz rodzaj wykonywanej muzyki zmieniał się. Początkowe „Fasolki” stanowiły nie tylko zespół wokalny, ale także taneczny i wokalno-instrumentalny. Obecna nazwa - „Siódemeczki” funkcjonuje od 1990 roku z powodzeniem do dnia dzisiejszego. W przeciągu tych lat wokaliści odnosili wiele sukcesów w różnych konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich, a także powiatowych. Mimo iż niektórzy z nich już dawno opuścili mury naszej szkoły, to osiągane przez nich sukcesy nadal pozostają w pamięci oraz historii naszej lokalnej społeczności i można przypuszczać, że pozostaną na zawsze.  

Na prezentowanych fotografiach upamiętniono imprezy środowiskowe,  w których zespół wokalno-instrumentalny prezentował się 24 lata temu. Myślę, że każdy rozpozna na nich kogoś znajomego, a może nawet samego siebie.

Pamiątkowa fotografia Zespołu „Siódemeczki” nagrodzonego II miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Warszawie "Pociąg na scenie".

      Wyróżnione wokalistki „Siódemeczek” podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Ten prestiżowy konkurs przyciąga wiele młodych talentów z całej Polski. Jesteśmy zatem dumni, że aż dwie z tych wyjątkowych imprez zakończyły się dla naszych reprezentantek ogromnymi sukcesami. Dwie dziewczynki: Agata Kiedos i Magdalena Sołtys, otrzymały wyróżnienie, przy czym warto dodać, iż jury nie przyznało wówczas innych lokat.

Najbardziej utytułowany wokalista "Siódemeczek” - Marcel Muzeja. Młody artysta wyśpiewał:

-  I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki  Dziecięcej w Dobiegniewie,

- wielokrotny laureat wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej we Wrocławiu, w   którym trzykrotnie zdobywał czołowe lokaty,

- II miejsce w Konkursie Poezji Śpiewanej w Środzie Śląskiej,

- kilkakrotny laureat konkursu powiatowego o "Złotą Nutkę", w którym raz zdobył także nagrodę publiczności.

  Sukcesy osiągnęliśmy także w konkursach tanecznych. Zdjęcie wykonane zostało na wojewódzkim przeglądzie zespołów tanecznych "Galop" we Wrocławiu. Zespół wówczas zajął zaszczytne II miejsce.

   Siódemeczki brały udział także w wielu konkursach powiatowych, w których wielokrotnie  zajmowały czołowe lokaty. Do najbardziej utytułowanych uczestniczek należą: Katarzyna Chorolewska,  Natalia Śpiak,Karolina Kołek, Paulina Kopylczak, Magdalena Dziubyna, Karolina Kołek, Martyna Błaszczyk, Magdalena Sołtys i Aleksandra Ławniczak.

Z historii zespołu należy wspomnieć o imprezach środowiskowych, które odbywały się cyklicznie i było ich niezliczenie dużo, m. in.: dzień seniora, dzień babci i dziadka, dzień matki, koncert Retro, koncerty piosenki żołnierskiej, koncerty dla Sybiraków, spotkania z Biskupem i wiele innych, które wynikały z kalendarza imprez szkolnych oraz gminnych. W wielu koncertach towarzyszył nam chór Spontaniczny,  który harmonicznie wspierał naszych wokalistów.

 Przyznać trzeba, że nasze zespoły taneczne zawsze pięknie prezentowały się na scenie.               

   Obecnie filarem  zespołu "Siódemeczki" są uczennice: Julia i Zuzanna Bachurskie, Wiktoria Poźniak, Anna Kania, Anna Adamska, Martyna Kuzniak, Julia Dąbrowska i Jakub Łowczyk. To właśnie oni wspólnie z chórem "Spontanicznym" uświetnią akademię z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości.  Koncert rozpocznie polonez w wykonaniu uczniów klas IV  i V   a także usłyszymy 20  pieśni żołnierskich i patriotycznych.  Koncert, który odbędzie się  to nie tylko występ dzieci, ale to też zaproszenie do wspólnego śpiewania. Występ  „ Dla Niepodległej” pokazuje nam, że to właśnie my, kolejne pokolenia budujemy i tworzymy naszą ojczyznę. Mamy też dług wobec tych, którzy zginęli, walcząc o niepodległość. Jesteśmy wdzięczni i zobowiązani, by Polska była coraz lepsza i piękniejsza, a w niej nasza Rudna.

 

                                                                                       Ewa Grabowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiększanie tekstu
Fundacja KGHM
Poznaj Polskę
Laboratoria przyszłości
matzoo
zielona flaga.jpg
Notice: Undefined variable: list in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 150

Notice: Undefined variable: html in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 150

Notice: Undefined variable: list in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 151
Powered by Joomla!®.
Notice: Undefined variable: list in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 150

Notice: Undefined variable: html in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 150

Notice: Undefined variable: list in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 151
Designed by: joomla 1.6 templates php hosting Valid XHTML and CSS.