Notice: Array to string conversion in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/index.php on line 3
Karate

Statystyka

Odsłon artykułów:
2894408

Notice: Undefined variable: showNone in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/index.php on line 67

Karate

Treningi koreańskiej sztuki walki mieczem Haidong Gumdo

UKS Karate Goju-Ryu Rudna

zaprasza na treningi koreańskiej sztuki walki mieczem Haidong Gumdo, które odbywać się będą bezpośrednio po treningach karate Goju- Ryu w każdy poniedziałek od godz. 18:30 do 20:00.

    Osoby, które długotrwale trenowały w naszym Klubie i regularnie opłacają składki członkowskie są uprawnione do  darmowego uczestnictwa w treningach Haidong Gumdo.

    Osoby nowoprzybyłe, chętne do rozpoczęcia treningów, zobligowane są do zdeklarowania członkowstwa w UKS Karate Goju-Ryu Rudna (składki członkowskie - 35 zł/m-c, zniżka dla osób trenujących z jednej rodziny - 25zł/m-coraz  uiszczania opłaty miesięcznej za treningi Haidong Gumdo  w kwocie 40 zł/os.

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość wzięcia udziału w letnim obozie Haidong Gumdo -

informacja i karta kwalifikacyjna dostępne na naszej stronie internetowej.  Z uwagi na dosyć późne przekazanie nam szczegółowych informacji na temat obozu, termin wpłaty zaliczki i rezerwacji obozu został przedłużony - z 31 maja do 08 czerwca 2012r.

Osoby chętne proszone są o wypełnienie kart kwalifikacyjnej i kontakt z Sensei Grzegorzem Burniakiem - na treningu.

NOWA STRONA

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA NOWOPOWSTAŁEJ STRONY KARATE GOJU RYU RUDNA

https://sites.google.com/site/gojuryurudna/
ZNAJDZIECIE TAM NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE NA TEMAT  DZIAŁAŃ KARATEKÓW Z RUDNEJ, GALERIE I FILMIKI. 
POLECAMY !!!

I Wiosenny Turniej Karate Goju-Ryu

I Wiosenny Turniej Karate Goju-Ryu    

    W sobotę 28 maja 2011 roku odbył się w Ścinawie I Wiosenny Turniej Karate Goju-Ryu. Rudna reprezentowana była przez 6 zawodników - uczniów szkoły podstawowej. Wszyscy nasi karatecy poszczycić się moga sukcesami: Oskar Jankowski zdobył 3 złote medale ( tor sprawnościowy, kumite i kata), Eryk Malinowski zdobył złoty medal za kumite , brązowy za kata oraz brązowy medal za tor sprawnościowy, Jakub Sajdyk zdobył złoty medal za tor sprawnościowy i srebrny medal za kumite, Daniel Kania zdobył złoty medal za tor sprawnościowy oraz srebrny medal za kumite, Arkadiusz Cyniewski zdobył złoty medal za kata oraz brązowy za kumite, Aleksandra Demczak zdobyła srebrny medal za kata oraz dwa brązowe medale, za tor sprawnościowy i kumite. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Oskar Jankowski, Rudna zaś została sklasyfikowana na 2 miejscu- za gospodarzami Turnieju. Młodym karatekom gratulujemy sukcesu i życzymy udanych startów w kolejnych turniejach.

 

Zapraszamy do galerii

Turniej karate w Ścinawie

 

Turniejowe zmagania najmłodszych karateków z Rudnej.
W dniu 09 kwietnia 2011 roku, odbył się II Turniej Karate Goju-ryu Shuseikan, zorganizowany przez Szkołę Karate Tradycyjnego i Sportowego Shuseikan Poland.

Tym razem klub z Rudnej reprezentowany był wyłącznie przez najmłodszych adeptów tego sportu - podczas, gdy starsi przedstawiciele klubu wykonywali pokaz sztuk walki na na zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Rudnej oraz Centrum Kultury w Rudnej "Spotkaniu z Japonią"

Nasi najmłodsi, pozbawieni byli wprawdzie wsparcia swoich starszych kolegów- jednak podczas turnieju nie zabrakło im ducha sportowej rywalizacji, co pozwoliło na zdobycie 3 medali złotych, 1 medalu srebrnego i 11 medali brązowych. A oto pełna lista naszych triumfatorów:

1. Aleksandra Demczak: srebrny medal za kata ( układy formalne) oraz brązowy za kumite (walka)

2.Oskar Jankowski: złoty medal za kata, brązowy medal za kumite i brązowy  za tor sprawnościowy

3.Dawid Nowochodzki: złoty medal za tor sprawnościowy i brązowy medal za kata

4. Eryk Malinowski: brązowy medal za kata i brązowy medal za tor sprawnościowy

5. Artur Dudziak: brązowy medal za kumite

6. Arkadiusz Cyniewski: złoty medal za kata, brązowy medal za tor sprawnościowy

7. Ala Matijczak: brązowy medal za tor sprawnościowy, brązowy medal za kata i brązowy za kumite.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy sukcesów.
Wizyta mistrza karate w Rudnej w dniach 11-13.03.2011 roku

Wizyta mistrza karate w Rudnej w dniach 11-13.03.2011 roku

      Goju-Ryu to jeden z czterech najstarszych systemów sztuk walki. Nazwa stylu w której Go oznacza twardy zaś Ju miękki, odnosi się do zawartej w nim syntezy płynnych łagodnych ruchów zaczerpniętych z tradycyjnych szkół chińskich, doprowadzanych do perfekcji przez lata systematycznych ćwiczeń oraz szybkich oszczędnych w ruchy, prostych technik zaczerpniętych z tradycyjnych szkół Okinawy.

       Leo Lipinsky (8 Dan) z  Wielkiej Brytanii jest Prezydentem JKF Goju Kai, szefem instruktorów JKF Goju Kai w Europie, oraz doradcą technicznym Goju Ryu w 12 krajach. W nauczanym karate Goju Ryu wykorzystuje doświadczenia zebrane w praktykowaniu różnych stylów karate oraz Tai Chi. Shihan Leo Lipinski dzięki aktywnemu i intensywnemu prowadzeniu seminariów w wielu krajach przyczynia się do rozwoju Goju Ryu karate do na świecie. Razem z japońskimi instruktorami organizuje seminaria w Japonii dwa razy do roku, poza tym niezależnie od kontynentu czy państwa organizuje minimum dwadzieścia seminariów rocznie na całym świecie.

       W Polsce przyjęta została zasada organizowania dwóch spotkań z Mistrzem w roku. W dniach 11–13.03.2011 r. w  Rudnej odbyło  się seminarium szkoleniowe Goju-Ryu, które poprowadził Shihan Leo Lipinski. W tegorocznym seminarium uczestniczyło 112 osób- w tym 25  ze stopniem mistrzowskim (czarny pas). Byli to zawodnicy i instruktorzy z  niemal całego kraju, w tym ze Szczecina, Stargardu Szczecińskiego,  Płocka, Skierniewic, Wrocławia  i z całego Dolnego Śląska. Zgrupowanie zostało ocenione przez Shihana i uczestników jako jedno z najlepszych pod względem merytorycznym i organizacyjnym – toteż Rudna będzie gospodarzem także przyszłorocznego trzydniowego szkolenia. W ramach podsumowania  zgrupowania odbyły się egzaminy na  najwyższe stopnie uczniowskie (3, 2 i 1 kyu) oraz mistrzowskie (1 dan). Drugie kyu zdobyli nasi absolwenci: Sebastian Cyniewski oraz Ania Dobrowolska. Dla nas jednak najważniejszym jest to, że w Rudnej przybyło czarnych pasów- bo stopień mistrzowski ( 1 dan) zdobyło dwoje wychowanków tutejszej sekcji: Marta Gawron oraz  Krystian Wojton. Wszystkim egzaminowanym serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z seminarium!

 

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

embed video plugin powered by Union Development
Powiększanie tekstu
Fundacja KGHM
Poznaj Polskę
Laboratoria przyszłości
matzoo
zielona flaga.jpg
Notice: Undefined variable: list in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 150

Notice: Undefined variable: html in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 150

Notice: Undefined variable: list in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 151
Powered by Joomla!®.
Notice: Undefined variable: list in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 150

Notice: Undefined variable: html in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 150

Notice: Undefined variable: list in /www/zsrudna.info/templates/themza_j17_06/html/pagination.php on line 151
Designed by: joomla 1.6 templates php hosting Valid XHTML and CSS.